شرکت آب پاک

شهر جدید امیرکبیر از نوین شهرهای (شهرهای تازه تأسیس) ایران است که با هدف اسکان سرریز جمعیتی شهر اراک در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران به تصویب رسید. 

موقعیت جغرافیایی

شهر امیرکبیر در فاصله ۳۵ کیلومتری شرق اراک و در آزاد راه اراک-قم واقع شده‌است و از جنوب به محور ارتباطی اراک-قم و روستای ابراهیم آباد، از شمال به راه‌آهن سراسری و تپه‌های اطراف محدود می‌شود.

ظرفیت پذیرش جمعیت

ساخت شهر در سه مرحله انجام خواهد شد که در مرحله اول پیش‌بینی جذب ۳۵ هزار نفر در این شهر تا سال ۱۳۹۵صورت گرفته‌است.

همچنین در مرحله دوم اجرای این طرح تا سال ۱۴۰۵ انتظار می‌رود جمعیت این شهر به ۶۶ هزار نفر افزایش یافته و در نهایت این تعداد به یکصد هزار نفر برسد.

اولین شهر ویلایی کشور

با توجه به سیاست دولت مبنی بر ساخت مسکن در قالب مسکن مهر، از سوی دولت مقرر شد مسکن‌های ساخته شده در این شهر به صورت ویلایی ساخته شوند.

بر این پایه، این شهر به عنوان نخستین شهر جدید ویلایی در کشور شناخته شده‌است.

 این شهر دارای امکاناتی همچون آتش‌نشانی، کلانتری، درمانگاه، مسجد، ۲ مدرسه، استخر، بازارچه، سالن ورزشی، زمین فوتبال، پارک محله ای، باغستان، مجموعه تفریحی و غیره می باشد.

پروژه آبرسانی به‌ شهر جدید امیرکبیر با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال و با حضور اردکانیان وزیر نیرو در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید.

پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب برای پوشش جمعیتی ۷ هزار نفر طراحی و توسط شرکت آب پالایش آراکیا اجرا و راه اندازی گردید. همچنین آب شرب مورد نیاز برای ۲۰ هزار نفر تامین شده‌ است. 

فضای سبز شهر جدید امیرکبیر بالغ بر ۲۵ هکتار می باشد که بیش از سرانه کشوری بوده و امکان تبدیل این شهر به یکی از باغ شهرهای مهم کشور در آینده را فراهم خواهد کرد.

پروژه پکیج تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید امیر کبیر

موضوع : عملیات طراحی، خرید، ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری پکیج تصفیه خانه فاضلاب اراضی آماده سازی شهر جدید امیرکبیر به روش EPC

ظرفیت پکیج : 600 متر مکعب در روز

محل اجرا : 35 کیلومتری اراک / شهر جدید امیرکبیر

مدت پیمان : مدت تکمیل کار و تحویل موقت از زمان شروع 270 روز

مدت بهره برداری : 365 روز پس از راه اندازی

شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر به منظور تصفیه فاضلاب بهداشتی/انسانی مجتمع های مسکونی خود واقع در اراک درخواست اجرای تصفیه خانه فاضلاب ارائه نمود.

    در این راستا شرکت آب پالایش آراکیا (آب پاک) پیشنهاد فنی خود را در خصوص طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری پکیج فلزی تصفیه خانه فاضلاب به روش تصفیه بیولوژیکی باردنفو چهار مرحله ای شامل :

  • انوکسیک- هوازی لجن فعال رشد چسبیده (AnoxicIFAS)
  • انوکسیک- لجن فعال هوادهی گسترده (Anoxic-EAAS)
  • به همراه فیلتراسیون شنی (Sand Filtration)

جهت تخلیه به آب های سطحی بر اساس استاندارد های زیست محیطی را ارائه می کند.