شرکت آب پاک

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب سیستمی است که برای تصفیه فاضلاب تولید شده از منابع مختلف که به صورت یک سیستم تجمیع شده و مستقل طراحی شده است.

بسته به نوع و کیفیت فاضلاب ورودی، معمولاً طیف وسیعی از فرآیندهای تصفیه مانند غربالگری، ته نشینی، تصفیه بیولوژیکی و ضد عفونی مورد استفاده قرار می گیرد.

پکیج تصفیه فاضلاب در انواع مدل های بهداشتی، انسانی یا خانگی، صنعتی و به سه شکل فلزی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی بصورت دفنی و اکسپوز ساخته می شود.

همچنین در ظرفیت های مختلف جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی یا صنعتی جوامع کوچک و متوسط از بیمارستان ها گرفته تا مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و بین راهی و نهایتا تصفیه فاضلاب کارخانجات، نیروگاه ها و هر منبعی که پساب خروجی از آن دارای آلایندگی برای محیط زیست می باشد، قابل تولید می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب به گونه ای طراحی شده است که قابل حمل بوده و آن را به یک راه حل عالی برای تصفیه پساب در اماکن شخصی، مکان هایی با جمعیت کم، استراحتگاه ها، اماکن تجاری و … محسوب می شود.

این تصفیه خانه ها سیستم های از پیش مهندسی شده و مونتاژ شده در کارخانه هستند که به راحتی می توان آنها را حمل و در محل تعیین شده نصب کرد.

این پکیج ها معمولاً کوچکتر از تصفیه خانه های فاضلاب سنتی هستند و می توان آنها را راحت تر نصب و راه اندازی کرد.

بهترین روش های قابل استفاده در دستگاه‌های تصفیه فاضلاب عبارت است از تصفیه بیولوژیکی، که شامل انواع هوازی و بی هوازی است.

از بین بردن مواد جامد معلق در فاضلاب بهداشتی با روش های فیزیکی و جداسازی چربی، و پس از آن استفاده از واحد هوادهی و ته نشینی، رایج ترین نوع تصفیه این نوع پساب است.

با استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی می‌توان از فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز و یا تخلیه در طبیعت استفاده کرد.

در انواع مختلف روش های لجن فعال با هوادهی مناسب فاضلاب ورودی و ایجاد زمان ماند کافی جهت تماس میکروارگانیسم با فاضلاب ورودی، تصفیه فاضلاب خام صورت می‌گیرد.

چون مواد آلی فاضلاب ها منبع غذایی میکرو ارگانیسم‌ها هستند، تماس فاضلاب با تعداد بسیار زیادی شرایط محیطی مانند وجود اکسیژن، مواد غذایی معدنی، pH  و حرارت باید در حدی نگه داشته شوند تا رشد میکروب‌ها بخوبی انجام گیرد.

بعد از جدا شدن آلوده ‌کننده‌های آلی، میکروب ها به شکل لجن از فاضلاب جدا شده و به حوضچه تصفیه بازگردانده می‌شوند و آب تصفیه شده تخلیه می‌گردد.