شرکت آب پاک

تصفیه فاضلاب کارواش

سیستم تصفیه فاضلاب کارواش که توسط مهندسین شرکت آب پاک طراحی شده است شامل واحد های مختلف می باشد، در صورتی که این واحد ها به درستی طراحی و اجرا نشوند باعث وارد آوردن خسارات بسیاری بر خریدار خواهد شد.

امروزه به دلیل کمبود آب و جلوگیری از آلودگی منابع آب سطحی و زیر زمینی، شستشوی خودروها در خیابان و در کنار دریاها به شدت کاهش یافته است.

لذا نظر به افزایش استفاده از وسایل نقلیه به همان نسبت تعداد کارواش ها نیز رو به افزایش می باشد. به همین دلیل تصفیه فاضلاب کارواش نیز در این راستا حائز اهمیت خواهد بود.

کارواش ها از نظر مکانیزم عملکرد به دو صورت دستی و اتوماتیک عمل شستشوی خودرو ها را انجام می دهند.

در شستشوی دستی شخص اینکار را انجام داده و به این دلیل که خودرو کاملا تمیز شود از آب و مواد شوینده بسیاری استفاده می کند.

اما در شستشوی اتوماتیک عمل شست و شو بدون دخالت دست و به وسیله آب با فشار قوی و دترجنت ها و … صورت می گیرد.

تحقیقات نشان داده است که در شست و شوی ماشین به صورت دستی به ازای هر ماشین 400 لیتر و در شست و شوی اتوماتیک به ازای هر ماشین 150 لیتر آب مصرف می شود.

فاضلاب کارواش

آبی که برای شست و شوی خودرو استفاه می شود پس از خروج حاوی مواد شوینده و دترجنت ها، ذرات گل و لای، روغن و گریس، فلزات سنگین و … می باشد.

به همین دلیل با تخلیه آن به شبکه فاضلاب شهری یا منابع آب زیرزمینی خسارات و هزینه سنگینی را به بار می آورد.

از این رو با توجه به هدر رفت بسیار آب و آلودگی منابع آبی و همچنین هزینه های سنگین جهت جبران خسارات، ضرورت دارد تا راهکاری در نظر گرفته شود.

تصفیه فاضلاب کارواش

تصفیه فاضلاب کارواش

فاضلاب کارواش نوعی فاضلاب صنعتی محسوب می گردد. به همین خاطر روش های تصفیه فاضلاب کارواش نیز با فاضلاب بهداشتی و … متفاوت خواهد بود.

اجزای سیستم تصفیه فاضلاب کارواش

سیستم تصفیه فاضلاب شرکت آب پاک به طور کلی شامل واحدهای زیر می باشد:

1- واحد ایستگاه پمپاژ و ذخیره فاضلاب

 این مخزن با توجه به حجم فاضلاب کارواش طراحی می گردد. این واحد باعث ته نشینی بخش عمده ای از مواد معلق موجود در فاضلاب می شود.

2- واحد انعقاد و لخته سازی الکتریکی

 در مخازن این واحد صفحات فلزی جهت جداسازی مواد معلق، چربی و گریس و انجام عمل تصفیه فاضلاب استفاده می شود که طراحی آن های نیز با توجه به مشخصات فاضلاب انجام می شود.

باید در انتخاب و طراحی الکترودها بسیار دقت نمود تا دوام آنها در بالاترین حد خود باشد و سبب ایجاد هزینه برای خریدار نگردد.

3- واحد فیلتراسیون

این واحد نقش بسزایی در عمل تصفیه فاضلاب کارواش ایفا می نماید. به دلیل اینکه آب خروجی از سیستم تصفیه آب کارواش کاملا زلال و صاف باشد، از فیلتر کربنی، فیلتر شنی، فیلتر میکرونی و … استفاده می شود.

  • فیلتر کربنی

 فیلتر کربنی سبب حذف رنگ، بو، طعم، کدورت، کلر باقیمانده و … از جریان فاضلاب می گردد. فیلترهای کربنی به دلیل داشتن دانه های کربن اکتیو و پدیده جذب سطحی عمل فیلتراسیون را انجام می دهد.

  • فیلتر شنی

 فیلترهای شنی دارای یک بستر پر از سیلیس می باشند.

هنگام عبور فاضلاب کارواش از بین ذرات دانه بندی شده سیلیس، مواد معلق موجود در فاضلاب جداسازی می شوند.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

  1. فضای مورد نیاز بسیار کم
  2. قابلیت حمل و جا به جایی
  3. ارتقاء ظرفیت
  4. استفاده مجدد از پساب تصفیه شده
  5. مقرون به صرفه اقتصادی
  6. بهره برداری و نگهداری ساده
  7. عدم ایجاد بو

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش می توانید با روش های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاع و مشاوره با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید:

026-34249245

026-34283958

شماره تلگرام و واتس آپ مجموعه “آب پاک“

09012362018

1 دیدگاه دربارهٔ «تصفیه فاضلاب کارواش»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *