شرکت آب پاک

پکیج تصفیه فاضلاب نظرآباد
پکیج تصفیه فاضلاب پروژه

پکیج تصفیه فاضلاب

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب جهت تصفیه، فاضلاب تولیدی از یک سیستم تجمیعی و مستقل می باشد.

با توجه به نوع و کیفیت فاضلاب ورودی، فرآیندهای مختلف تصفیه از جمله غربالگری، ته نشینی، تصفیه بیولوژیکی و ضد عفونی قابل استفاده می باشد.

انواع پکیج تصفیه

پکیج تصفیه در انواع مدل های بهداشتی، انسانی یا خانگی، صنعتی و به سه شکل فلزی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی بصورت دفنی و اکسپوز ساخته می شود.

همچنین در ظرفیت های مختلف جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی یا صنعتی جوامع کوچک و متوسط از بیمارستان ها گرفته تا مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و بین راهی و نهایتا تصفیه فاضلاب کارخانجات، نیروگاه ها و هر منبعی که پساب خروجی از آن دارای آلایندگی برای محیط زیست می باشد، قابل تولید می باشد.

طراحی پکیج

پکیج تصفیه باید قابل حمل باشد. و آن را به یک راه حل عالی برای تصفیه پساب در اماکن شخصی، مکان هایی با جمعیت کم، استراحتگاه ها، اماکن تجاری و … محسوب می شود.

این تصفیه خانه ها سیستم های از پیش مهندسی شده و مونتاژ شده در کارخانه هستند. که به راحتی حمل و در محل معین نصب می گردد.

این پکیج ها معمولاً کوچکتر از تصفیه خانه های سنتی هستند و می توان آنها را راحت تر نصب و راه اندازی کرد.

بهترین روش های قابل استفاده در دستگاه‌های تصفیه فاضلاب عبارت است از تصفیه بیولوژیکی، که شامل انواع هوازی و بی هوازی است.

حذف مواد جامد معلق در فاضلاب بهداشتی با روش های فیزیکی و جداسازی چربی، و پس از آن استفاده از واحد هوادهی و ته نشینی، رایج ترین نوع تصفیه این نوع پساب است.

فاضلاب پس از عبور از پکیج تصفیه فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز و یا تخلیه در طبیعت استفاده می گردد.

در انواع مختلف روش های لجن فعال با هوادهی مناسب فاضلاب ورودی و ایجاد زمان ماند کافی جهت تماس میکروارگانیسم با فاضلاب ورودی، تصفیه فاضلاب خام صورت می‌گیرد.

چون مواد آلی فاضلاب ها منبع غذایی میکرو ارگانیسم‌ها هستند. تماس فاضلاب با تعداد بسیار زیادی شرایط محیطی مانند وجود اکسیژن، مواد غذایی معدنی، pH  و حرارت باید در حدی نگه داشته شوند. تا رشد میکروب‌ها بخوبی انجام گیرد.

بعد از جدا سازی آلودگی های آلی، میکروب ها به شکل لجن از فاضلاب جدا می شود.

لجن به حوضچه تصفیه بازگردانده می‌شوند. نهایتا آب تصفیه تخلیه می‌گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب